ČIA sēklu eļļa       Nopirkt šeit

BIO Čia sēklu eļļu jau var nopirkt šeit.

Čia sēklas – pēdējā laika līderis funkcionālās pārtikas sfērā, patiešām ir ievērības cienīgs produkts. Jau senajās Latīņamerikas kultūrās čia, saukta arī par Meksikas salviju, sēklas tika īpaši godinātas, jo, tieši pateicoties to neparasti augstajai uzturvērtībai, tās bija sevišķi noderīgas bada un kara laikos. Mūsdienās mazmazītiņās tumšās sēkliņas tiek pievienotas gan pie rīta pārslām un putrām, pie salātiem, zupām, smēriem, cepumiem un veselīgajiem kokteiļiem, bagātinot ēdienreizes ar šķiedrvielām, olbaltumvielām, Omega 3 taukskābēm, vitamīniem, minerālvielām, mikroelementiem un antioksidantiem.

Čia sēklas sastāvā ir eļļa, ko var iegūt no mazmazītiņajām sēkliņām ar maigo aukstās spiešanas metodi. Gandrīz caurspīdīgā, maigās garšas eļļa, satur līdz pat 60% vērtīgās Omega 3 taukskābes, kas padara to par ļoti vērtīgu pārtikas produktu.

EĻĻAS KOKS čia sēklu eļļa iegūta no sēklām, kas izaudzētas ar bioloģiskās lauksaimniecības metodēm, tādejādi tā nesatur herbicīdu, pesticīdu vai citu ķimikāliju daļiņas. Tā nesatur alergēnus, ir brīva no ģenētiski modificētiem organismiem un ir piemērota lietošanai glutēna nepanesības gadījumā, veģetāriešiem, vegāniem un bērniem. Ieteicamā diennakts deva – 1 tējkarote.

Čia sēklu eļļa veselībai

Būtiskākā auksti spiestās čia sēklu eļļas sastāvdaļa ir Omega 3 taukskābe – alfa-linolēnskābe. Tās saturs šajā eļļā ir vidēji 60%, vairāk nekā linsēklu eļļā. Alfa-linolēnskābe pastāvīgi iztrūkst cilvēku un arī dzīvnieku ikdienas uzturā, jo mūsdienu pārtikas pārstrādes metodes ir izskāvušas šo svarīgo taukskābi, jo tās jūtīgums pret gaismu un skābekli neatbilst pārtikas ilgo derīgumu termiņu vajadzībām.

Kāpēc alfa-linolēnskābe ir tik vajadzīga organismam? Jo tai piemīt vairākas ļoti svarīgas veselību veicinošas funkcijas, kas raksturīgas tikai šai taukskābei:

  • Alfa-linolēnskābe ir nepieciešama normālai smadzeņu darbībai, kur šīs taukskābes koncentrācija cilvēka organismā ir visaugstākā. Šo taukskābju deficīts var būt par iemeslu sliktai atmiņai, depresīvam noskaņojumam, nogurumam, sausai ādai. It īpaši svarīgi papildināt diētu ar alfa-linolēnskābi ir cilvēkiem, kuru uzturs ir vienveidīgs.
  • Alfa-linolēnskābe ir labvēlīga sirds un asinsvadu sistēmas veselībai, jo tā palīdz novērst asins recekļu - trombu veidošanos un palīdz mazināt iekaisumus asinsvadu sieniņās. (Sirds un asinsvadu slimniekiem, kas lieto speciālas zāles, ieteicams konsultēties ar ārstu, pirms uzsākt čia sēklu eļļas lietošanu. )
  • Alfa-linolēnskābei piemīt pretiekaisuma iedarbība, tāpēc čia sēklu eļļa kļūst arvien populārāka to cilvēku vidū, kas cieš no locītavu iekaisumiem un to radītajām sāpēm.

Ieteicamā diennakts deva veselības stiprināšanai ir 1 tējkarote čia sēklu eļļas dienā. 100 ml iepakojums ir pietiekošs 20 dienu kursam.

Čia sēklu eļļas izmantošana kulinārijā

Čia sēklu eļļai ir maiga, gandrīz neitrāla garša, tāpēc tā ir labi piemērota ikdienas uztura papildināšanai ar Omega 3 taukskābēm. Veselīga uztura entuziasti iecienījuši šo eļļu, jo tā piedod ēdieniem krēmveida struktūru un vērtīgas uzturvielas, nemainot ēdiena garšu. Piedāvājam dažas idejas, kā iekļaut čia sēklu eļļu ikdienas uzturā:

  • Veselīgā salātu mērce: bļodiņā sajauc 1 ēdamkaroti baltvīna, sarkanvīna vai ābolu etiķa ar 1 tējkaroti dižonas sinepju, pievieno ½ tējkaroti cukura, šķipsnu sāls un svaigi maltus melnos piparus. Ar putojamo slotiņu iekuļ 4 ēdamkarotes ar čia sēklu eļļu. Šī mērce būs piemērota pie jebkuriem lapu vai dārzeņu salātiem.
  • Veselīga piedeva augļu smūtijiem un zaļajiem kokteiļiem: čia sēklu eļļa ne tikai papildina smūtijus un kokteiļus ar savu vienreizējo Omega 3 piedevu, bet arī palīdz uzsūkties organismā citām šajos dzērienos esošajām svarīgajām uzturvielām: beta-karotīnam (A vitamīna prekursoram) un K vitamīnam, kas lielā vairumā atrodami aprikozēs, burkānos, spinātos u. c. augļos un dārzeņos. Šie vitamīni nevar uzsūkties organismā bez tauku palīdzības.
  • Čia sēklu eļļa var būt veselīgs papildinājums visdažādākajiem ēdieniem. Eksperimentē! Pievieno čia sēklu eļļu rīta putrai, jogurtam, biezzupai, pesto vai jebkuram citam ēdienam. Bet atceries, ka šo eļļu nedrīkst karsēt!

Čia sēklu eļļa pret čia sēklām

Galvenā čia sēklu eļļas priekšrocība pret veselām čia sēklām ir tā, ka eļļa ir vieglāk iekļaujama ēdienkartē nekā veselas sēklas. Eļļu var pievienot praktiski jebkuram ēdienam, neizmainot tā garšu un struktūru. Eļļa satur daudz lielāku daudzumu Omega 3 taukskābju, nekā veselas sēklas (1 tējkarote pret 2 ēdamkarotēm). Lai uzņemtu dienā ieteicamo Omega 3 taukskābju daudzumu, jāuzņem tikai 1 tējkarote čia sēklu eļļas. Protams, jāņem vērā, ka sēklas satur ļoti daudz un dažādas uzturvielas, kuras eļļā nav, tāpēc var apvienot sēklu un eļļas lietošanu, lai nezaudētu nekā no čia sēklu sniegtās bagātības!

Čia sēklu eļļa ādas kopšanai

Omega 3 taukskābes dara labu ne tikai mūsu organismam, bet arī ādai, uzņemot tās gan iekšķīgi, gan izmantojot ārīgi. Čia sēklu eļļa ir sevišķi ieteicama ādas kopšanai, jo omega 3 taukskābes rūpējas par ādas virsējo slāni kā spēcīgs antioksidants un ādas barjerfunkcijas spēcinošs līdzeklis. Ir veikti pētījumi, kas apliecina, ka čia sēklu eļļa palīdz rūpēties par niezošu, sausu ādu, uzlabojot tās hidratāciju. Tā kā eļļai ir viegla struktūra, tā piemērota maigās ādas ap acīm kopšanai.

Reti kura eļļa ir piemērotā taukainas ādas kopšanai, bet čia sēklu eļļa ar savu vieglo struktūru ir piemērota taukainai ādai, turklāt eļļas sastāvā esošie antioksidanti palīdz novērst iekaisumus, aizkavēt pumpu veidošanos, palīdz tās ātrāk sadziedēt.

   
BIO ČIA sēklu eļļa BIO Avokado eļļa BIO Kokosriekstu eļļa BIO Mandeļu eļļa BIO Sezama sēklu eļļa BIO Eļļa cepšanai BIO Argāna eļļa BIO Ciedru riekstu eļļa BIO Melno ķimeņu eļļa BIO Naktssveces eļļa BIO Valriekstu eļļa BIO Linsēklu eļļa BIO Kaņepju eļļa Kviešu dīgstu eļļa Ķirbju sēklu eļļa Olīveļļa Makadāmija riekstu eļļu Mārdadža eļļa
© SIA „Oil Tree”, visas tiesības paturētas.